fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הספרים שלי

המוכמנים (2024)

בספר המוכמנים מתואר "עוד רצח", כמו שאומרים החבר'ה הוותיקים. אבל לא, זה לא מקרה רצח רגיל. יש בו הרבה הפתעות, ומתפתחת דרמה גדולה סביב רשימת המוכמנים שדלפה לתקשורת. מיהו המדליף? מהיכן שאב את הפרטים? באילו דרכים פעל להשגתם?

שתי גיבורות בים של גברים הביאו לפענוח הפרשה: דניאלה התובעת, שלמרות ההסתה והאיומים נגדה ממשיכה לפעול במקצועיות ובאומץ רב; וציונה, חוקרת בצח"מ, שבהברקה ובזיכרון מדהים מביאה למציאת ראיות חדשות שמטות את הכף במשפט.

התקשורת מסקרת את הפרשה בהרחבה. כמו בפרשת זדורוב, גם כאן אין עדים ואין כל ראיה פורנזית שקושרת את החשוד לרצח או לזירת העבירה, והחשוד זוכה לתמיכה רחבה בציבור.

האם מדובר ברוצח או בשעיר לעזאזל של המשטרה?

לרכישת עותק נא לשלוח הודעה
למס' 050-6278905

מה מספרים על הספר

בתחילה, התרשמתי ,עו"ד סיפור פשע "סטנדרטי "...,מרתק.. אך בהמשך, שהוא מורכב, עלילה עם תפניות מלאות עניין, מפתיעות שריתקו אותי... בעיניי, אין ספק שהספר יכול לשמש בסיס מצוין לתסריט...לסרט עלילתי.. ואף לסדרה.. בעיניי הפרטים האותנטיות של תיאור תהליך העבודה המשטרתית.. משדרים אמינות שלדוגמה, הייתה חסר בסדרות שעסקו במ.י.."מנייאכ" לדוגמא...
נובי דובוב
לשעבר מבכירי קציני החקירות בירושלים
ספר מתח סוחף. הספר כולל דילמות אתיות, משפטיות ומשפחתיות שנותנות הרבה חומר למחשבה. דניאלה וציונה, הגיבורות הנשיות בים של גברים, מסייעות בחושיהן המחודדים לתפנית בעלילה ולפענוח התעלומה.. מומלץ. רוצו לקרוא.
אביבה ברוכי
לשעבר קצינת משטרה
שלמה היקר חייב אני להביע את הערכתי על שלושת הספרים המהממים שכתבת ישר כוח ותמיד תמשיך לכתוב.
דוד מרסיאנו
יו"ר וועדת הביקורת של ארגון נכי צה"ל:
שלמה יקר! אתה סופר מאד מוכשר. לא פלא כזה אתה באומנות בשירה, השיר של מריו וכעת הספרים הנפלאים. פשוט מרתק מספר סיפור סדור הסקרנות הולכת וגוברת במעלה הדרך, הפתעות וסימנים ,לא רוצה להפסיק לקרוא. עלילה מציאותית, מסופרת בטוב טעם, היכולת ליצור עניין בלתי פוסק, מעורר השראה תוך כדי קריאה. חד, קולח שוטף רהוט, ברור ניכר כי הכותב חשב על כל פרט בעלילה מסופרת בסדר מעורר עניין מופתי , חשיבה יצירתית בכל שלב, בנוי ומתוכנן להפליא מרתק ומעניין מאד כתוב בטוב טעם זה סוג הספרים שלא רוצים להפסיק לקרוא יפה מאד כל הכבוד יישר כח
עו"ד אבי חליוא
קראתי את הספר במהירות שיא, מבחינתי, לא בגלל שרציתי להעביר לך את תגובתי, אלא בגלל שכעבור זמן קצר לא רציתי להניח אותו מידיי. השפה המשטרתית שנהירה במיוחד לנו, שוטרים וגמלאי משטרה, מושכת את הקורא מסצנה לסצנה, שומרת על מתח ומעוררת סקרנות. וכך מצאתי את עצמי מקדיש את כל סוף השבוע לקריאת הספר. נהניתי מאוד לקרא. הספר גם עושה חסד עם המשטרה שלצערנו סובלת מתדמית ירודה ולא הוגנת. הספר הזה הוא בבחינת "תיקון קטן לעוול גדול" שנעשה למשטרה כמערכת, שכל כך זקוקה לאמון הציבור. יישר כח.
נצ"מ (גימ') שלום צארום
לשעבר ראש המחלקה לסיוע מרחבי במז"פ

הפרטיה הגדולה

הספר נכתב בהשראת אירועים אמיתיים.

הסיפור המרכזי בספר הוא חריג וחמור במיוחד.

מדובר בפעילות של שתי יחידות מודיעין נבחרות של המשטרה, ימ"ר צפון וימ"ר מרכז העוסקת בפרשה של הברחת 18 ק"ג הרואין מלבנון לישראל.

ימ"ר מרכז מובילים את הפרשה ועוקבים אחר החשודים שלהם בצורה מקצועית ומסודרת. רגע לפני שהם עוצרים את החשודים עם הסמים, ימ"ר צפון, בעורמה, פועל מאחורי גבו של ימ"ר מרכז וחוטף את העצורים והסמים ונמלטים מהמקום, כמו גנבים בלילה.

ימ"ר צפון לא בחל בפעילות בניגוד לנורמות, תוך רצף של שקרים, רמאויות, זיוף מסמכים ועד לדריכת נשקים שכמעט הביאה לירי דו צדדי בין שתי יחידות נבחרות מהמודיעין המשטרתי.

הספר מגולל את רצף האירועים בדגש על מפקד ימ"ר צפון שהינו שועל וותיק וערמומי מול מפקד ימ"ר מרכז המשרת במשטרה ובימ"ר רק שלוש שנים לאחר שהגיע מהצבא, שם שימש בתפקידו האחרון כסגן מפקד סיירת מטכ"ל.

'הפרטיה הגדולה', התרגיל המסריח שמתרחש בין מפקדים בכירים ביחידות המודיעין הגדולות ביותר במשטרת ישראל.

סיפור מרתק שגיבוריו הם מפקדים בעלי נורמות שונות לחלוטין.

הפרטיה הגדולה

לרכישת עותק מודפס נא לשלוח הודעה למס' 050-6278905

רוצים הקדשה אישית משלמה בלישה?
שלחו הודעה למייל או לנייד

מה מספרים על הספר

מהשעה עשר בבוקר אני שקועה בספר שלך..עכשיו סיימתי לקרוא. הספר מותח, מרתק מסקרן ומקפיץ את האדרנלין בגוף. מעניין לקרוא ולהבין שכל שנכתב זה מעינייו של שוטר בדימוס. אהבתי את ההסבר שלך בכל סוף עמוד לקיצורים ולראשי תיבות של משטרת ישראל. הספר מעביר מסר שהמשטרה היא אחראית על אכיפת החוק, ואין ספק ששוטריה מחוייבים לפני כולם. ובספר זה העברת את המסר בדיוק כמו שצריך וללא הנחה. אז כל הכבוד לך על אומץ ליבך!
טלי וואל
עצמאית
הספר החזיר אותי כמה עשרות שנים אחורה כיוון שהוא מתאר ברזולוציה גבוהה את ההתנהגות הארגונית ואת ההתנהגות האנושית בתוך המשטרה. את התרבות השורה במשטרה, שבה יחידה "חזקה" אוכלת יחידה "חלשה" במאבק על יוקרה. כך גם התנהגות המפקדים והשוטרים בה. הספר מתאר את אלה ע"י "דיאלוגים מהחיים". זה בעצם אינו ספר אלא תסריט. המחבר שם בפיהם של המעורבים את כל מעלותיהם וחסרונותיהם של המעורבים בצורה מאד מדויקת. אפשר כבר ללהק את השחקנים ולצאת לצילומי שטח. בהצלחה.
תנ"צ (גימ') חזי לדר
לשעבר ראש מחלקת המודיעין של מ"י
שלמה היקר, ספר וסיפור לכל קורא, הכתיבה מאד מיוחדת. התחלתי לקרוא את הספרו מרגע קריאת הספר, לא הפסקתי עד לסיום. הפרקים מחולקים יפה ומדויק. בשבילי להחזיר אותי אחורה לשנות האלפיים בהם עסקתי כרמ"ח מודיעין במרחב גליל וקצין סוכנים. כתבת נכון לגבי היריבות והמלחמות בין הימרים, זו הייתה המציאות בעבר. כיף לקרוא את הספר וממליץ לכולם לקרוא את הספר "הפרטיה הגדולה" אני מאמין שהקורא יהנה מקריאת הספר המדהים והמרתק.
שלמה שרביט
קצין משטרה בכיר לשעבר
הרגע סיימתי לקרוא ברצף את הספר המרתק.תקשיב לא רק שהחזרתה אותי שנים לאחור הבטן התהפכה לי מהתרגשות כעס וחמלה. אני כל כך אוהב את הארגון ואת עבודת המודיעין שהיה לי ממש קשה לקרוא את האמת שכתבתה בספר הנפלא. הספר משקף כל כך את החוויה המבצעית שעברתי כמפקד היחדה שהסעירה ואותי ואת פקודיי במשך הרבה שנים והכל באמת סביב אגו ותאוות פרסום. הצלחתה לרדת לפרטים שגם לי כמפקד היחידה בשטח היו חסרים פה ושם. הספר הזה חשוב יש לו מסר ויכול להשפיע לטובה על יחידות הבילוש והמודיעין בשטח. לשמחתי זכיתי להשפיע על המערך בהמשך הדרך אבל יש עוד מה לעשות. שלומי הופתעתי לטובה מהאמת ומיכולת הכתיבה שלך להעביר את המסר יישר כוח גבר.יוסי בריח (אריק ברק😊)
נצ"מ (גימ') יוסי בריח
לשעבר רמ"ח איסוף-גיבור הפרשה
כתיבה רהוטה! נהניתי לקרוא! מומלץ מאד לרכוש ולקרוא! שלמה הוא קצין משטרה אמיץ ומקצועי ביותר וכיום סופר ומרצה מוכשר ומבוקש ביותר.ישר כח שלמה! כבוד!
תנ"צ (גימ') יהודה סולומון
לשעבר סגן מפקד מחוז צפון של המשטרה
אם אתה שוטר, אתה מרגיש מיד בבית, בתוך העלילה. מכיר את האנשים, את התרבות, את האווירה ואת הדילמות והמלחמות, בארגון הייצרי הזה, המפיק מאנשיו נאמנות ואהבה אין קץ, מהולה בתחושת חוסר נוחות, שהולכת וגוברת עם השנים. אם אתה אזרח, אתה נחשף לעולם מרתק ומוזר, שונה מאוד מכל מה שחשבת על עבודת משטרה.
דר' פנחס יחזקאלי
בעלים ועורך ראשי של האתר 'ייצור ידע'

מאמר של ד"ר פנחס יחזקאלי על הספר "הפרטיה הגדולה"

יש משהו מיוחד באיש משטרה וותיק ומוכשר שכותב רומן על משטרה: ... אם אתה שוטר, אתה מרגיש מיד בבית, בתוך העלילה. מכיר את האנשים, את התרבות, את האווירה ואת הדילמות והמלחמות, בארגון הייצרי הזה, המפיק מאנשיו נאמנות ואהבה אין קץ, מהולה בתחושת חוסר נוחות, שהולכת וגוברת עם השנים. אם אתה אזרח, אתה נחשף לעולם מרתק ומוזר, שונה מאוד מכל מה שחשבת על עבודת משטרה.

זהו ספרו השני של שלמה בלישה, קצין מודיעין וותיק, ששרת במשטרה בימים שהמודיעין היה יישות עצמאית, עוצמתית וגאה. הרומן הראשון שלו 'הפוכה' עסק ביחסם של אנשי המודיעין לחוק, כמשהו שאיננו חל עליהם...

הרומן החדש, 'הפרטיה הגדולה' עוסק במלחמות האגו בין שתי יחידות מרכזיות (ימ"רים); שגם בהן, החוק והנוהל אינם רלוונטיים; והיריב איננו העבריין, אלא היחידה האחרת, שמתמודדת מולה על תפיסות סמים; על כתבות מפרגנות בתקשורת; ועל תעודות הצטיינות.

בלישה כינה את הספר שלו בשם' פרטיה'. בשפת השוטרים - שאנשים מן החוץ לא יבינו - 'פרטיה' היא תרגיל מלוכלך; שבו, גוזל האחד את פרי עמלו של האחר. גם את הרומן הקודם הקפיד בלישה לכנות בשם הלקוח מהעגה המשטרתית: 'הפוכה': משמע, השגת מטרה בדרך עקיפה. מהסיבות הלא נכונות לכאורה.

סיפורי הרקע לעלילה - מה שורם לשוטרים להרגיש בבית - מכניס אנשים מבחוץ לעולם שונה ומיוחד: העלילה מלמדת על האופן שבו מתבצעות הברחות מגבול לבנון; על דרכי הפעולה של עבריינים; על העובדה שההבדל בין שוטרים לעבריינים הוא רק בכך, שצד אחד נושא תעודת שוטר והאחרים לא...; על מפקדים המקדמים אנשים - שלא היו מתקדמים בלעדיהם- כדי להרוויח נאמנות מוחלטת מצידם; של קצינים בודקים ש'מורחים' את המציאות למעל ה'בוסים' והחברים שלהם; וגם של אהבות - נכונות ונכונות פחות - בתוך המשטרה, כי תרבות ייצרית מייצרת גם סביבה ייצרית ביחסים שבינו לבינה...

בלישה הוא בעצם סופר מחאה שאוהב את הארגון שבו גדל אך חש חוסר נוחות רבה מהאופן שבו הוא מתנהל. הוא מתאר מערכת מעוותת, שההצלחה בה נמדדת בכותרת בעיתון ובתעודות הערכה, בלי שום קשר מה טוב או רע לאזרחים, שאותם אמורה המשטרה לשרת... "החלטתי לכתוב את הספר" - הוא כותב בפרולוג - בתקווה שהפיקוד העליון יהיה די אמיץ לנקוט יד קשה כלפי מפקדים שסורחים, תוך חשיבה רק על טובתם האישית.

אבל בניגוד לצפי, בלישה לא מצייר עבורנו טוב מוחלט להזדהות איתו ורע מוחלט לשנוא. הוא משאיר אותנו עם אמפתיה גם לדמות הבעייתית בסיפור; ונותן לנו 'לנסות להוציא את הערמונים מהאש'; ולנסות לפתור את הדילמה, בכוחות עצמנו.

גיבור סיפורו של בלישה הוא אריק ברק, מפקד היחידה המרכזית של מחוז המרכז, שמגיע לתפקידו ולג'ונגל המשטרתי הכרוך בו מסיירת מטכ"ל, כשהוא טעון בערכים וברצון טוב; ולוקח אחריות פיקודית על תקלות, עד שהוא מבין בדרך הקשה, שבג'ונגל,כדי לשרוד, נלחמים גם בעמיתים; וכל אחד לעצמו. הספר מתאר את האוופן שבו הוא 'מתיישר' (או אם תרצו, מתעקם...) לתוך המציאות המשטרתית ש'מבייתת אותו'.

... אתה מגיע לגוף כמו משטרה - מעיד אריק על עצמו בספר - ומטבע הדברים, אתה מצפה ליושרה של אנשים, לאחדות ולשיתוף פעולה שקוף ומלא עם יחידות משטרה אחרות שאתה עובד איתן. זה המסר שהעברתי לאנשים שלי כשהגעתי לפקד על הימ"ר, בשיחת הפתיחה שלי. דיברתי איתם על 'אחד בעד כולם, כולם בעד אחד', אמרתי להם שהמטרה המרכזית היא לתפוס עבריינים ולהכניס אותם לכלא, ופחות חשוב איזו יחידה עשתה זאת. אנחנו משטרה אחת ולכולנו אותה מטרה. לאט־לאט, אני מבין שהייתי נאיבי בחשיבה שלי כשדיברתי איתם. הם חשבו שאני איזה עב"מ, כי בתכל'ס אחד אוכל את השני, אחד מרמה את השני, אחד מסתיר מהשני מידעים, כי הם לא סומכים אחד על השני. תשמע, זה הזוי, זה האנטי תזה למה שחשבתי, זה הפוך ממה שקורה ביחידות המיוחדות שבהן הייתי בצבא, וזה לפעמים מתסכל, קשה לי להבין ולקבל את זה. אני לא מוצא את ההיגיון בלא לשתף פעולה בצורה פתוחה ושקופה".

גם אנחנו לא מוצאים את ההיגיון כמוהו; אל בדרך מעוותת משהו, מבינים אותו, ואת התהליך שעבר. התרבות הארגונית שמצייר בלישה בספר, ביד אמן, מצליחה לחברת גם אותנו...

אל תחמיצו!

שלמה בלישה הפוכה

לרכישת עותק מודפס נא לשלוח הודעה למס' 050-6278905

הפוכה - לא תאמינו איך זה עובד...!

הספר "הפוכה-לא תאמינו איך זה עובד…! מאפשר הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של עבודת המודיעין במשטרת ישראל. לראשונה קצין משטרה בכיר מספר בגילוי לב כיצד באמת מפוענחים פשעים, איך פועל המודיעין ואיפה עוברים הקווים האדומים.
לצד תשבחות, המחבר גם מעביר ביקורת נוקבת על פעילות המודיעין שלעתים מפענחת פשעים בדרכים לא מקובלות, עד כדי דריסת רגל גסה של החוק.
לא פעם בלישה קיים שיחות פתוחות עם אנשי מודיעין רבים שהגיעו להכשרות השונות כשהיה מפקד בית הספר למודיעין של משטרת ישראל ולא מעט מאנשי המודיעין התבטאו בחופשיות: "אי אפשר לעבוד על פי הספר, ולהצליח".
מה מניע את השוטרים לפעול בניגוד למוסכמות?
האם מפקדים מעודדים פעילות שכזו? ואיך המשטרה כגוף שומר חוק מגיב?
חשיפה אמיצה של אנשי המודיעין, לשיפוטכם.

מה מספרים על הספר

"אתמול בלילה התחלתי לקרוא את הספר שלך ועד עכשיו (צהריים) אני לא יכול לעזוב את הספר. הספר מרתק, החזיר אותי 20 שנה אחורה כשהייתי בלש. הסיפורים בספר ממש מזכירים לי את התקופה שהייתי במודיעין, אותם מקרים, אותם פרשיות. נכנסת לדקויות בספר שרק מי שהיה שם, מכיר את זה. כל הכבוד ובהצלחה ואני בטוח שתמכור אלפי עותקים של הספר".
ניצב (גימ') יוסי פריינטי
ספר שמסופר כסיפור עם תרחישים אמיתיים מהשטח. הייתי רמ"ח הערכה 13 שנים ואני רוצה להגיד לכם שהספר מדהים וירתק אליו כל בלש, עובדות הערכה, רכזי מודיעין, קמב"לים,מת"חים, רמ"חים, חוקרים וכל איש שטח. ממליצה בחום לקרוא את הספר.
איריס אליאס אוחיון, לשעבר קצינת מודיעין
ספר פשוט ענק! אני קורא כל יום פרק אתה יודע למה? כדי שהוא לא יסתיים. ספר פשוט מושלם, קריא, ברור ופשוט כייף לקרוא אותו.
אורי יונה
ממליץ בחום על הספר ״הפוכה לא תאמינו איך זה עובד״ רותקתי שלושה ימים עד שסימתי אותו , הספר ערוך וכתוב בצורה יוצאת מן הכלל , שלמה יישר כח וממתין לספר הבא . מסכים עם יוסי פרינטי ועם מוקי זנדברג ושוב מומלץ לכל האנשים מקהילת המודיעין ומחוצה לה .
Shimon Rozinger
מומלץ!!! ספר מרתק,כתוב בשפה קולחת וברורה גם למי שלא היה שוטר.הבנאליות של תפיסת עבריינים... על חיי השוטרים הבלשים ואנשי המודיעין המשולבים בסיפור עלילה מותח,אפיון הדמויות בספר הוא מבריק!!! בקיצור ספר חובה לכל סנגור....
יאיר רגב, עו"ד פלילי
ממליץ בחום לכולם! ספר קטלני קראתי אותו ביום אחד. מעניין, סוחף ופשוט אי אפשר להפסיק לקרוא אותו. סיפור מעניין שכל אחד חייב לקרוא!
משה שאולי, איש עסקים
שלמה יקירי. קפצתי לכרתים, לקחתי איתי את הפוכה והתהפכתי על הספר בשקיקה רבה וסיימתי אותו תוך שלושה ימים. ספר מעולה.. יותר ממצוין.
אבי אנג'ל,לשעבר קצין מודיעין
הספר "הפוכה" מאפשר הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של עבודת המודיעין במשטרת ישראל.לצד הפירגון,מותח המחבר גם ביקורת על שימוש בדרכים לא מקובלות,עד כדי רמיסת החוק ברגל גסה..אני ממליץ על הספר בחום,הנאה מובטחת!!!
משה אריאל, לשעבר קצין חקירות בכיר

לרכישת עותק מודפס נא לשלוח הודעה למס' 050-6278905

רוצים הקדשה אישית משלמה בלישה?
שלחו הודעה למייל או לנייד

כל הזכויות שמורות לשלמה בלישה 2021© האתר עוצב ונבנה על ידי GOLMEDIA

דילוג לתוכן